نقد مدل بوروکراسي وبر | دودو

به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد


                                      

                                                                    

خانه » دسته‌بندی نشده » نقد مدل بوروکراسي وبر

نقد مدل بوروکراسي وبر

نقد مدل بوروکراسي وبر
 
تأملی در باب نظریه نئووبریسم | «ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ»
soroushrazmi.com/?p=718
Translate this page
Jan 25, 2016 – وبر در حقیقت نخستین اندیشمندی بود که سازمانهای بوروکراتیک را تحلیل کرد که جزء ضرورری جامعۀ سرمایه داری صنعتی می دانست. او معتقد …. البته باید متذکر شد که این مدل در واقع خاص دولتهای رفاه نسبتاً موفق نظیر فرانسه، آلمان، و اروپای شمالی است، لذا این مدل را نمی توان به صورت فراگیر در نظر گرفت (Pollitt …
وبلاگ تخصصی درس تئوریهای مدیریت پیشرفته – نقد بوروکراسی
hojjatmaghsoudlorad.blogfa.com/post/18
Translate this page
ویژگی های ذیل، فلسفه بوروکراسی یا سازمان آرمانی (ایده آل ) وبر را شکل می دهند. ولی این مدل به جای اینکه شرحی واقعی از اینکه سازمان ها چگونه ساختار بندی می شوند باشد، یک فرضیه بود. به این معنی که وبر سازمان نمونه یا متوسط را تعریف نمی کرد، او ویژگی هایی را تعریف می کرد که بر اساس آن نوع ایده آل سازمان کارا را می توان ایجاد کرد.
نقد مخالفت‌ها با بوروکراسي – سوره اندیشه
www.sooremag.ir/ایران/دفاعیه‌ای-از-بی‌دفاعی-بوروکراسی-ملی
Translate this page
این مدافعان در برابر جریانی که راه حل مشکلات بوروکراسی را حرکت سازمان‌های دولتی به سوی مدل‌های بخش خصوصی می‌دانند، به دفاع از هویت و ویژگی‌های خاص بخش دولتی می‌پردازند، دعوایی که همچنان تحت عناوین و با … وبر دید تدارک ملی و سازمانی وقتی به دوستی از دوستان رئیس سپرده می‌شود، پس از اندک زمانی از سکنه‌ی کارایی خالی می‌شود.
بررسي پيوندهای بوروکراسی و عقلانیت ابزاری – سوره اندیشه
www.sooremag.ir/تامل/گذار-از-عقلانیت-افسون‌زده
Translate this page
در این مقاله با نقد بوروكراسي و عقلانيت ابزاري ملازم آن، بديلي مبتني بر عقلانيتي جديد طرح می‌گردد. … لذا میراث فرهنگی یک جامعه در درک مدل‌های ذهنی کنش‌گران بسیار مهم است (همان، 29-26). … مشكل اساسي در فهم معنای بوروکراسی فقدان يك بافت يك‌پارچه در ميان عناصر گوناگون بوروكراسي وبر و نبود اولويت‌بندي ميان آن‌ها در آثار اوست.
[PDF]تأملی بر مفهوم عقالنیت در سازمان – پرتال جامع علوم انسانی
www.ensani.ir/storage/Files/20160829125240-9625-193.pdf
Translate this page
Aug 29, 2016 – بنابراین، در مدل عقالیی بیان این که یک سازمان خاص عقالیی است به معنی این نیست که این سازمان از لحاظ. سیاسی یا …. چهار جزء اصلی عقالنیت رسمی را به شرح زیر به بوروکراسی وبر. نسبت می دهد: …. نقش تعقل در دیوان ساالری ماکس وبر و نقد و بررسی آن، دانش مدیریت، انتشارات دانشگاه تهران، صص62-60. 9- موزلیس، …

 


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
NS